ABB Danışmanlık İşe Göre Adam Alın

07 Şub 2021

İşe Göre Adam Alın, Adama Göre İş Değil!

Yöneticinin başarısı, işe alıp çalıştırdığı iyi elemanla orantılıdır. Bu sebeple kadro seçerken dikkat edilmeli. Ekibiniz iyi ise siz de iyisinizdir.

Değer hükümleri sarsılmış, değerleri sarsılmış, bir sisteme sahip olamamış, mevki ve makamların hak etmeyenlerce adeta istila edildiği ülkelerde bilgiye ve bilgili insana değer verilmez.. Böyle ülkelerde herkes birbirinden şikayetçidir ve oturup serzenişte bulunurlar. Sonraları ise felakettir. İş ve hizmet yerleri insana toplumun emanetidir. O emanet emin ellere verilmezse çarçur edilir. Toplum kaynayan kazana dönüşür. Ehil olanlar saf dışı bırakılır, mücadele etmeleri dahi engellenirse o ülkede kıyamet kopmuştur.

– İşleri öncelik sırasına koyun

Her şey zamanında yapılmalıdır. Zamanında yapılmayan iş yanlıştır.Aylık, yıllık, günlük programlar yapılmalı, işler önemine göre sıralanmalıdır. Ortaya konulan birçok fikir kötülüğünden, iyi icra ve ifa edilememesinden değil, kötü zamanlamadan dolayı istenile sonucu vermez.

– İşi uzmanlara danışın

Kendini yetiştirmiş ve alanında söz sahibi olmuş bir insana danışmak, sizi yanlışlardan korur. İnsanlık tarihinde ne kadar büyük ve önemli olay meydana gelmişse, hepsi ortak bir düşünce ve tecrübenin ışığında olmuştur.